1Kw Hány Le

1Kw Hány Le

Előválasztás Eredmények Telex

Wednesday, 08-Jun-22 02:44:08 UTC

A Telex összefoglalója szerint a 19 megyéből és a 18 budapesti körzetből beérkezett szavazatok összeszámlálása után megszületett az ellenzéki előválasztás második fordulójának végeredménye. A két versenyben maradt kormányfőjelölt eredményei: Dobrev Klára 283 677 szavazatot szerzett (43, 3 százalék) Márki-Zay Péter 371 560 szavazatot szerzett (56, 7 százalék) A szombaton rekordrészvétellel zárult második fordulóban tehát eldőlt, hogy Hódmezőváráshely polgármestere, a Mindenki Magyarországa Mozgalom jelöltje vezetheti majd az ellenzéki összefogás listáját a tavaszi parlamenti választáson, azaz Márki-Zay Péter lesz Orbán Viktor kihívója. Nyitókép: Vörös Szilárd Ehhez kérjük, add meg az email címed és hozzájárulásod, hogy adataid kezelhessük. Ne felejtsd el megnyomni a végén a FELIRATKOZÁS gombot..

Előválasztás: itt vannak az első eredmények

Budapest 2-es választókerülete (XI. kerület) Márki-Zay Péter: 16 391 szavazat. Dobrev Klára: 6135 szavazat. Budapest 3-as választókerület (XII. kerület és II. kerület egy része): Márki-Zay Péter: 5692 szavazat. Dobrev Klára: 1386 szavazat. Ahogy a 4-es budapesti választókerületben, úgy a 3-asban is veszített Dobrev szavazókat. Az első fordulóban 2410 szavazatot kapott, így több mint ezer szavazót veszített a második fordulóra. Márki-Zay viszont sok új szavazatot behúzott, mivel az első fordulóban 3079-et kapott. Budapest 4-es választókerület (II. kerület, III. kerület): Márki-Zay Péter: 6102 szavazat. Dobrev Klára: 1953 szavazat. Márki-Zay a második fordulóban jóval több szavazatot húzott be, mint az elsőben. Míg az első fordulóban 2 551 ember szavazott rá, addig most körülbelül 3500 szavazattal többet kapott. Dobrev Klára viszont még veszített is szavazókat: az első fordulóban 2 383-an szavaznak rá. Budapest 7-es választókerület (XIII. kerület): Márki-Zay Péter: 10 739 szavazat. Dobrev Klára: 5830 szavazat.

  • Körmök francia fekete
  • Kinyíltak az urnák: kövesse a Telexen az előválasztási eredményeket! - Hírnavigátor
  • Előválasztás eredmények télé loisirs.fr

A 21 Kutatóközpont megítélése szerint ez az állítás nem pontos, mert egyrészt kontextust téveszt, figyelmen kívül hagyja, hogy a szavazók a Fidesznél továbbra sincsenek bevonva a jelöltállítási folyamatba, ahogy a korábbi ellenzékben sem voltak. Most először igen, ráadásul több, eddig megingathatatlannak tűnő ellenzéki politikus, például Tóth Csaba, Molnár Gyula, Szabó Szabolcs vagy Szabó Sándor kényszerül nyílt végű versenyre, ahogy a pártok szervezeti hierarchiájában magas szinten elhelyezkedő személyek is, a jobbikos Ander Balázstól kezdve a momentumos Hajnal Miklóson keresztül a DK-s Kálmán Olgáig vagy a párbeszédes Tordai Bencééig. A tárgyalóasztaloknál aligha lett volna kétséges, hogy rajthoz állnak 2022-ben. Sokszor pont az együttműködés teszi szorossá az addig lefutottnak tűnő versenyt, például Szombathelyen Czeglédy Csaba ismertsége és beágyazottsága miatt egyértelmű esélyes lett volna, ha minden párt saját jelöltet indít, de kiélezte a küzdelmet az, hogy a Jobbik, a Momentum és az MSZP–Párbeszéd is beállt Ungár Péter mögé.

Tolna megye: Dobrev Klára: 5504 szavazat. Márki-Zay Péter: 5017 szavazat. Tolna megyében az előválasztás első fordulójában Dobrev Klára 4072 szavazatot kapott, tehát a második fordulóban körülbelül ezerötszázzal kapott többet. Márki-Zay az első fordulóban 1854 szavazatot kapott. Ha be is húzta Karácsony Gergely és Fekete-Győr András első fordulós szavazatait (azokkal együtt körülbelül 4200-at kapott volna), még ahhoz képest is jóval többen szavaztak rá a második fordulóban. Vas megye: Márki-Zay Péter: 7227 szavazat. Dobrev Klára: 6235 szavazat. A DK jelöltje közel ezer szavazattal kapott többet az első fordulós 5347 szavazatához képest, de a hódmezővásárhelyi polgármester még ennél is több új szavazót húzott be, mert az első fordulóban 2866 ember szavazott rá. Márki-Zay győzelme Vas megyében azért is lehet jelentős, mert a szombathelyi szocialista polgármester, Nemény András kezdte a sort a Dobrev Klára mögé történt, két forduló közötti beállásokkal, ráadásul Vas megye 1-es választókerülete az előválasztás egyik legizgalmasabb körzete volt, ahol végül a verseny a DK-s Czeglédy Csaba javára dőlt el, maga mögé utasította az LMP-s Ungár Pétert.

Előválasztás eredmények télé loisirs.fr

előválasztás eredmények télé loisirs

A választásmatematikai szükségszerűség és az ellenzéki közvélemény régóta azt diktálta, hogy minden körzetben egyetlen kihívót állítsanak a Fidesszel szemben, és Orbán Viktornak is egy, összellenzéki riválisa legyen. A korábbiakhoz képest nagy előrelépés ennek megtörténte, a választók bevonása mellett jelentősebb láthatóságot is nyernek az ellenzéki politikusok az előválasztási kampányban. Az is az előnyök közé sorolható, hogy az ellenzéken belüli konfliktusokat bő fél évvel a 2022-es választások elé, a kampányidőszakon kívülre hozták. A fő hátrány, hogy az előválasztás rengeteg erőforrást és energiát igényel, amelynek jelentős része olyan körzetekre megy el, ahol vélhetően egyébként is ellenzéki siker született volna. Az ellenzék pedig fókuszt is veszít, nem a bizonytalan szavazókat próbálja megszólítani olyan témákkal, mint például az infláció, a járványhelyzet, az egészségügy vagy az oktatás, mert a kommunikációjukat a törzsközönségnek szóló üzenetek dominálják. Lesz verseny Több kritika éri az előválasztást a háttéralkuk miatt, amelyek korlátozzák a voksolók érdemi beleszólását a versenybe.

Összesen 11 olyan körzet lesz, ahol egyetlen induló van, az elemzés emellett számol nagyjából további egytucatnyi olyannal, ahol csak egy jelölt mögött lehet érdemi társadalmi támogatottság. A 106 körzet négyötödében viszont legalább két, helyben is érdemi népszerűséggel rendelkező párt indulója csap össze. A Jobbik és a DK járhat a legjobban A 21 Kutatóközpont becslése szerint a Jobbik 34, a DK 29, a Momentum 20, az MSZP 11, a Párbeszéd 7, az LMP 5 választókörzetben fogja megnyerni az ellenzéki előválasztást. A Jobbik felülreprezentált a billegő és a kormánypárti választókerületeknél, ha földcsuszamlásszerű ellenzéki siker lenne, elsősorban a Jobbik, másodsorban a DK és a Momentum járna a legjobban. Három körzettípust különböztettek meg a tanulmányban: 30 ellenzéki körzet, ahol a korábbi választási eredmények alapján szinte biztos az ellenzéki siker. 35 billegő körzet, ezekben dőlhet el a választás, szoros verseny várható. 41 kormánypárti körzet, ahol a korábbi választási eredmények alapján szinte biztos a Fidesz–KDNP sikere.

Emlékezetes, hogy Márki-Zay Péter korábban ostobaságnak nevezte a rezsicsökkentést, valamint támadta a gyermekvédelmi törvényt is. Hódmezővásárhely polgármestere alábecsüli az illegális migrációból adódó veszélyeket és kockázatokat is, szerinte egy "kanadai típusú, szereteten és elfogadáson alapuló" társadalomra lenne szükség Magyarországon.

Lassan csordogálnak az eredmények, így áll most az előválasztás – BalraMagyar

Lassan csordogálnak az eredmények, így áll most az előválasztás Szombat este hatalmas részvétellel lezárult az ellenzéki előválasztás második fordulója, a szavazatokat megyénként, Budapesten pedig választókerületenként számolják össze a számlálóbiztosok, az eredményeket pedig az Országos Előválasztási Bizottság tagjai olvassák be az Előválasztás 2021 Facebook-oldalon. Várhatóan estére végleg kiderül, ki lesz az a miniszterelnök-jelölt, akivel az egyesült ellenzék 2022-ben megpróbálja legyőzni Orbán Viktort: Dobrev Klára vagy Márki-Zay Péter. Vasárnap délután egytől érkeznek egymásutánban az eredmények, alább a megyéket ábécésorrendben, a budapesti választókerületeket pedig emelkedő sorrendben írjuk. Nógrád megye: Dobrev Klára: 4462 szavazat. Márki-Zay Péter: 2953 szavazat. Bár Dobrev a második fordulóban is hozta Nógrád megyét, most kevesebb szavazatot kapott, mint az első fordulóban, amikor 3566-an szavaztak rá. Márki-Zay viszont több voksot kapott, mint az első fordulóban, akkor 1162-en szavaztak rá.

Jobbik DK Momentum MSZP Párbeszéd LMP összes körzet 34 29 20 11 7 5 inkább ellenzéki 4 8 1 billegő 14 9 6 3 2 inkább kormánypárti 16 12 Ebből három fontos megállapításra következtetnek: Becsléseik szerint senki nem fog tarolni, minden párt körülbelül a választóközönségével arányosan számíthat nyerhető egyéni körzetekre és majd frakcióra. A legkisebb frakcióra, az LMP-re is szükség lehet az esetleges ellenzéki mandátumtöbbség fenntartásához. Ha a Karácsony Gergelyt támogató három pártot – MSZP, Párbeszéd, LMP – egy blokknak tekintjük, akkor négy hasonló erejű ellenzéki tömörülésre lehet számítani, ahol mindegyik képes a többit blokkolni, és egyik sem nélkülözhető a kormánytöbbséghez. Már a kampányban is egymásra utaltak lesznek a tagok, ha a négy blokkból az egyik képviselői gyengébben kampányolnak, önmagában veszélyezteti a kormánytöbbség kialakítását, ami a jelenlegi kutatások alapján akár néhány választókerületen is múlhat. A billegő körzetek nagy többségét az ellenzéknek meg kell nyernie a kormányváltáshoz.

Eddig tíz választókerület hivatalos eredményét jelentette be az Országos Előválasztási Bizottság. Valamennyi körzetben Dobrev Klára, a DK-miniszterelnök-jelöltje zárt az első helyen, Fekete-Győr András kapta a legkevesebb szavazatot mindenhol. A harmadik helyért folytatott versenyben egyelőre Márki-Zay Péter áll jobban Jakab Péterrel szemben. Miután bejelentették, hogy a vártnál jóval lassabban halad a szavazatok hitelesítése és számlálása, ami miatt miniszterelnök-jelölti eredményeket nem fognak tudni közölni szerdán, délután öt után egy élő videó indult, amelyben ismertették az előválasztás lebonyolítói az első választókerületi győzteseit a hivatalos Facebook-oldalon.