1Kw Hány Le

1Kw Hány Le

Téli Óraátállítás 2021

Tuesday, 07-Jun-22 22:04:53 UTC

Egyébként van még egy fél évünk, hogy ne csússzunk ki a 2021-es határidőből, hiszen október 31-én még bárki szabadon visszatérhet a téli időhöz. Valószínűleg elhalasztják Másrészt viszont nemcsak a bizottság, de az uniós állam- és kormányfőket tömörítő Európai Tanács is ludas az időhúzásban: úgy fest, a tagállamok bedobták a gyeplőt, egymásra és a bizottságra várnak. Mindezt Ujhelyi István, MSZP-s európai képviselő irodája osztotta meg a, ahol az ügy brüsszeli állásáról érdeklődtünk. A kérdés jelenleg egyetlen uniós testület előtt sem szerepel, és a jelenlegi portugál soros elnökség végéig (június 30. ) nincs is tervbe véve. Ennek oka egyrészt, hogy az unió minden szinten és minden erejével a koronavírus-járvány megfékezésén munkálkodik, másrészt pedig a tagállamok között nincs teljes konszenzus, miszerint a téli vagy a nyári időszámítás bevezetését támogatnák-e. Elég valószínű, hogy az óraátállítás eltörlésének ügye kimondva vagy hallgatólagosan, de el lesz halasztva. Jelen helyzetben pedig hiába jól látható az igény, mindenki támogatja az óraátállítás eltörlését, de a szocialista képviselő irodájából is megerősítették, senki nem akarja még ezzel is bonyolítani az amúgy is kemény helyzetet.

Óraátállítás 2021: kezdődik a téli időszámítás – Budaörsi Infó

téli óraátállítás 2011 qui me suit

Téli óraátállítás 2011 edition

Az optimális persze az lenne, ha a közösség egész területén egységesen vagy nyári, vagy téli rendszer mellett maradna minden ország, vagy legalábbis nagy számban maradnának azonos platformon. Ez óvhatna meg az egymás közötti különbségektől – csak hát éppen ez tűnik változatlanul problematikusnak. Mert bár a nagy többség a nyárit favorizálná (a franciák mintegy 60 százaléka például ezt szeretné, de ez a magyar többségi álláspont is), azért északon, a skandinávok körében jellemzőbbek az ellenvélemények. Igaz, ránézésre jobb, ha este tovább marad világos, de ez sokak panaszai szerint borítja az alvási ritmust, miért is inkább kerülnék. Jelenleg egyébként három időszámítási zóna létezik az EU területén: egy nyugat-európai időzóna (ide tartozik Portugália és Írország), egy közép-európai (ebben vannak a legtöbben: 17 tagállam), és egy kelet-európai időzóna (Bulgária, Ciprus, Észtország, Finnország, Görögország, Lettország, Litvánia és Románia tartozik bele). Ami pedig a 2021-es egységes és végleges módosítást illeti, a dolog voltaképpen még nem lehetetlen.

Téli óraátállítás 2012.html

Nagyon sok kamasz – aki már hónapok óta távoktatásban tanul – a lecsökkent természetes fény és a kevés szociális interakció miatt most "időtlenül" él. Azaz a korábbi rendszerek hiánya miatt most előfordulhat, hogy nincs olyan időtagoló napi rutinjuk, amely az egészséges mindennapokhoz kell. Bár átfogó kutatások erről nincsenek, tudományos tapasztalatokból azt lehet mondani, hogy nagyon sok diák még a megszokottnál is jobban eltolódott napi ritmusban él. Ami azt jelenti, hogy még később alszanak el, és ha egyáltalán le tudnak feküdni időben, akkor nem alszanak olyan jól, és reggel még nem térnek magukhoz" – mondja a Semmelweis Egyetem tudományos főmunkatársa. Ha erre még ráteszünk egy lapáttal, és még korábban kell majd kelni, akkor tovább fog romlani a helyzet" – mondja a szakember. Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Óraátállítás 2021: ekkor kezdődik a téli időszámítás! - Hírnavigátor

  • Campus life: Tanórák napkelte előtt: mi történne, ha márciusban lenne az utolsó óraátállítás? - EDULINE.hu
  • Gazdaság: Három éve megszavazták az óraátállítás eltörlését, azóta sem lett belőle semmi | hvg.hu
  • Egyelőre keresztet vethetünk az óraátállítás eltörlésére | 24.hu
téli óraátállítás 2011.html

És igen, valóban úgy döntött az Európai Parlament még 2019-ben, hogy nem kell többé oda-vissza állítgatni az órákat. Csak épp túl egyszerű volna az uniós döntéshozatal, ha ennyitől már kész is volna egy jogszabály. Érdemes megnézni időrendbe rakva, mi történt az elmúlt pár évben, amióta húzzák-halasztják az ügyet, szépen illusztrálja, hogy mi mindenre van szükség egy közös EU-s döntéshez, és hol állhat le teljesen egy ilyen folyamat. Előzményként azt jó tudni, hogy az óraátállításról csak uniós szinten lehet dönteni, az egyes tagállamoknak nincs erre jogköre, azt viszont, hogy melyik időzónában vannak, minden állam maga döntheti el – innen indult a történet. 2017-ben kezdődött minden, állampolgári nyomásra: több tízezer finn kérte a saját kormányát, hogy kezdeményezze az EU döntéshozóinál az óraátállítás eltörlését. Az óraátállítás melletti és elleni érvekkel ebben a korábbi cikkünkben foglalkoztunk bővebben: 2018-ban a finn kormány eleget tett a kérésnek, bevitte az ügyet az Európai Bizottság jelé.